Konferencja Akademia Liderów Przyszłości

Konferencja Naukowa „Liderzy przyszłości” jest projektem organizowanym przez Koło Naukowe Polityków Społecznych przy wsparciu Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego. Przedmiotem konferencji są zagadnienia związane z polityką zatrudnienia i rynku pracy. Inspiracją do jej zorganizowania jest kampania społeczna, aktualnie prowadzona przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Konferencja ta dedykowana jest wszystkim studentom Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, ze szczególnym wskazaniem na studentów Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.
Celem projektu jest uzyskanie przez studentów kompendium wiedzy z zakresu polityki zatrudnienia i rynku pracy, dostosowanej do ich przyszłych możliwości
zatrudnienia.
Podczas konferencji, prelegenci przedstawią studentom mechanizmy rządzące rynkiem pracy oraz ich aktualne położenie w jego strukturze. Udzielą oni także podstawowych informacji na temat prawa pracy i wynikających z niego obowiązków stojących przed każdym z nas. Studenci dowiedzą się także, czy w świetle aktualnych realiów istnieje „przepis na sukces”, a jeżeli tak, to jak go osiągnąć. Dodatkowo, konferencja zakończy się przemówieniem profesjonalnego doradcy zawodowego, który wyjaśni na czym polegają najczęstsze błędy towarzyszące poszukiwaniu pracy i doradzi, jak ich uniknąć.

Prelegenci:
- mgr inż. Michał Kasperczyk – przedstawiciel Agencji Promocyjno-Reklamowej NOL Tychy, prezes Stowarzyszenia sportowego NOL-Tychy, obecny Radny Miasta Tychy.
- dr Arkadiusz Przybyłka – wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym 
w Katowicach, pracownik Katedry Polityki Społecznej i Gospodarczej.
- dr Lidia Bucka – wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu 
Śląskiego, właściciel indywidualnej kancelarii adwokackiej w Katowicach.
- mgr Marta Nocuń – specjalista ds. HR współpracujący z największymi 
firmami działającymi na terenie śląska, właściciel firmy coachingowej.
- Marcin Kozak – student studiów magisterskich II stopnia na kierunku socjologia.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka społeczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.