Szlachetna Paczka 2013 | Koło Naukowe Polityków Społecznych

Szlachetna Paczka 2013

Koło Naukowe Polityków Społecznych UŚ, jak co roku, prowadzi zbiórkę na rzecz wybranej rodziny (samotna matka z dwójką dzieci) w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Zbiórka darów odbędzie się w dniach 3-4.12.2013 r. w holu Wydziału Nauk Społecznych, przy Księgarni „Liber”,
w godzinach 8:00 – 14:00.
Zbiórka obejmuje w szczególności: żywność trwałą, słodycze, środki czystości, przybory szkolne oraz odzież (chłopak w wieku 16 lat, dziewczynka w wieku lat 12). Zachęcamy serdecznie do licznego udziału!

OPIS RODZINY I JEJ POTRZEB

Pani Agata (42 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci – Wojtka (16 l.) i Patrycję (12 l.).
Pani Agata samodzielnie utrzymuje rodzinę. By móc normalnie funkcjonować pokonała wiele przeciwności losu – udało jej się uciec od agresywnego, maltretującego ją męża. Mimo choroby wrzodowej, problemów neurologicznych i niedoczynności tarczycy pracuje na umowę – zlecenie, wykonuje także różne prace dorywcze. Mimo niełatwej sytuacji Pani Agata w wolnych chwilach udziela się charytatywnie robiąc śniadania dla dzieci w pobliskim kościele.
Na dochody rodziny składa się pensja Pani Agaty (885 zł) oraz zasiłki na dzieci (712 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania dochód przypadający na jednego członka rodziny wynosi 405 zł. Jednak poniesiony ostatnio duży wydatek w postaci zakupu węgla na zimę poważnie nadwerężył domowy budżet.
Największą potrzebą wymienioną przez Panią Agatę jest żywność. Dzieciom przydałyby się także ciepłe buty na nadchodzącą zimę.

Potrzeby rodziny
Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach
Środki czystości
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjący
IV. ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież
Lp Płeć Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Typ budowy Uwagi
1 M przejściowa koszulka XL dobrze zbudowany gładkie, ciemne kolory
2 M przejściowe spodnie dresowe XL/XXL szerokie

Obuwie
Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 M zimowe adidasy ocieplane 43 ciemny kolor
2 K zimowe kozaki 36/37 ciemny kolor
3 K zimowe kozaki 37 ciemny kolor
Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, Ręczniki
Szczególne upominki:
Patrycja – telefon na kartę Wojciech – rower Pani Agata – kosmetyki: krem nawilżający, balsam do ciała, itp.
Najważniejsze potrzeby:
żywność, dzieciom przydałyby się także ciepłe buty na nadchodzącą zimę.