2013 Listopad 29 | Koło Naukowe Polityków Społecznych

Archiwum dla Listopad 29th, 2013

Szlachetna Paczka 2013

Czytaj cały wpis | Brak komentarzy

Koło Naukowe Polityków Społecznych UŚ, jak co roku, prowadzi zbiórkę na rzecz wybranej rodziny (samotna matka z dwójką dzieci) w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Zbiórka darów odbędzie się w dniach 3-4.12.2013 r. w holu Wydziału Nauk Społecznych, przy Księgarni „Liber”, w godzinach 8:00 – 14:00. Zbiórka obejmuje w szczególności: żywność trwałą, słodycze, środki czystości, przybory szkolne oraz odzież (chłopak w wieku 16 lat, dziewczynka w wieku lat 12). Zachęcamy serdecznie do licznego udziału! OPIS RODZINY I JEJ POTRZEB Pani Agata (42 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci – Wojtka (16 l.) i Patrycję (12 l.).Pani Agata samodzielnie utrzymuje rodzinę. By móc normalnie funkcjonować pokonała wiele przeciwności losu – udało jej się uciec od agresywnego, maltretującego ją męża. Mimo choroby wrzodowej, problemów neurologicznych i niedoczynności tarczycy pracuje na umowę – zlecenie, wykonuje także różne prace dorywcze. Mimo niełatwej sytuacji Pani Agata w wolnych chwilach udziela się charytatywnie robiąc śniadania dla dzieci w pobliskim kościele.Na dochody rodziny składa się pensja Pani Agaty (885 zł) oraz zasiłki na dzieci (712 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania dochód przypadający na jednego członka rodziny wynosi 405 zł. Jednak poniesiony ostatnio duży wydatek w postaci zakupu węgla na zimę poważnie nadwerężył domowy budżet.Największą potrzebą wymienioną przez Panią Agatę jest żywność. Dzieciom przydałyby się także ciepłe buty na nadchodzącą zimę. Potrzeby rodzinyŻywność trwała:Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkachŚrodki czystościPotrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło/żel myjącyIV. ODZIEŻ I OBUWIEOdzieżLp Płeć Rodzaj (letnia / zimowa / przejściowa) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Typ budowy Uwagi1 M przejściowa koszulka XL dobrze zbudowany gładkie, ciemne kolory2 M przejściowe spodnie dresowe XL/XXL szerokie ObuwieLp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi1 M zimowe adidasy ocieplane 43 ciemny kolor2 K zimowe kozaki 36/37 ciemny kolor3 K zimowe kozaki 37 ciemny kolorWyposażenie mieszkania:Kołdra, Koc, Poduszka, Pościel, RęcznikiSzczególne upominki:Patrycja – telefon na kartę Wojciech – rower Pani Agata – kosmetyki: krem nawilżający, balsam do ciała, itp.Najważniejsze potrzeby:żywność, dzieciom przydałyby się także ciepłe buty na nadchodzącą zimę.